top
     
 
Strona Główna
Mecenat Edukacyjny
Aktualności
Darowizny
Fundacja
Gdzie uczymy
Rada Honorowa
Zarząd fundacji
Media o nas
Partnerzy
Stypendia
Kontakt
RaportStrona Główna
Lista stypendystów 2018/2019

Zarząd Fundacji Efekt Motyla z przyjemnością ogłasza listę stypendystów Fundacji Efekt Motyla w roku szkolnym 2018/2019:

1. Adamczyk Klaudia (woj. mazowieckie);
2. Andelt Izabela (woj. łódzkie);
3. Gaj Martyna (woj. podkarpackie);
4. Gajewski Karol (woj. świętokrzyskie);
5. Jarocki Stanisław (woj. wielkopolskie);
6. Kubik Amelia (woj. świętokrzyskie);
7. Kuzyk Dominik (woj. warmińsko-mazurskie);
8. Malarz Natalia (woj. śląskie);
9. Mazewski Jakub (woj. podlaskie);
10. Milczanowska Lidia (woj. lubuskie);
11. Mróz Patrycja (woj. lubelskie);
12. Piasecki Nikodem (woj. dolnośląskie );
13. Walter Michał (woj. śląskie);
14. Wesołowska Natalia (woj. kujawsko-pomorskie);
15. Witek Martyna (woj.wielkopolskie).

Serdecznie gratulujemy wybranym stypendystom! Już wkrótce dostaniecie szczegółowe informacje na podane we wnioskach adresy mailowe.

 
Lista stypendystów 2017/2018

Z przyjemnością ogłaszamy Stypendystów Fundacji Efekt Motyla w roku szkolnym 2017/2018:

1. Kamila Bała (woj. świętokrzyskie);
2. Jakub Bieleń (woj. podkarpackie);
3. Paulina Brzozowska (woj. podkarpackie);
4. Sandra Gajda (woj. śląskie);
5. Jakub Grabarczyk (woj. mazowieckie);
6. Klaudia Jankowska (woj. podkarpackie);
7. Adam Kasprzak (woj. wielkopolskie);
8. Andrzej Krawiec (woj. podkarpackie);
9. Hubert Krysztofiński (woj. łódzkie);
10. Wojciech Ogonowski (woj. mazowieckie);
11. Weronika Olszak (woj. dolnośląskie);
12. Agnieszka Ostrowska (woj. podlaskie);
13. Mikołaj Pielowski (woj. pomorskie);
14. Karolina Podkanowicz (woj. opolskie);
15. Patryk Połdiak (woj. podkarpackie);
16. Aleksandra Różańska (woj. łódzkie);
17. Iwo Szempruch (woj. pomorskie);
18. Natalia Szkleniarz (woj. śląskie);
19. Joanna Ścibior (woj. małopolskie);
20. Antoni Śmidoda (woj. dolnośląskie).

Serdecznie gratulujemy stypendystom!

 
Lista stypendystów 2016/2017

Z przyjemnością ogłaszamy Stypendystów naszej Fundacji w roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie gratulujemy wybranym uczniom!
Poza stypendium finansowym wypłacanym przez 10 miesięcy roku szkolnego, Stypendyści wezmą udział w zorganizowanym specjalnie dla nich w Warszawie „weekendzie motywacyjnym” w dniach 14-16 października 2016 r.

 

 1. Karolina Dulemba (woj. podkarpackie)
 2. Weronika Jagiełło (woj. świętokrzyskie)
 3. Jacek Jakubowski (woj. lubuskie)
 4. Martyna Kosatka (woj. łódzkie)
 5. Karol Kowalczyk (woj. warmińsko-mazurskie)
 6. Grzegorz Machula (woj. warmińsko-mazurskie)
 7. Joanna Matuszewska (woj. mazowieckie)
 8. Patryk Mirek (woj. małopolskie)
 9. Kornel Neumann (woj. lubuskie)
 10. Marzena Olejarz (woj. podkarpackie)
 11. Małgorzata Parzniewska (woj. kujawsko-pomorskie)
 12. Karolina Szczerbińska (woj. podlaskie)
 13. Katarzyna Turek (woj. śląskie)
 14. Jakub Wojciechowski (woj. świętokrzyskie)
 
Private Equity Dodgeball Tournament

W tym roku odmieniliśmy konwencję dorocznego wydarzenia charytatywnego i zamiast balu karnawałowego zorganizowaliśmy pod koniec lata turniej sportowy pod nazwą “Private Equity Dodgeball Tournament”. Tym samym 13 września 2014 roku w ośrodku sportowym Kahuna pojawiła się blisko setka przedstawicieli największych warszawskich firm, które stały się tego dnia naszymi darczyńcami. Gościliśmy pracowników: Advent International, Bridgepoint, Clifford Chance, Deloitte, Dentons, EY, mBanku, Mid Europa Partners, PwC oraz londyńskiego Warburg Pincus.

Każdy z uczestników otrzymał koszulkę w kolorze swojej drużyny i z własnym nazwiskiem. Przyszło im rywalizować pomiędzy sobą w grze drużynowej, którą większość z nas pamięta z czasów szkoły podstawowej - w zbijaku. Brzmi dziecinnie? Nic podobnego - prawdziwe emocje i duch rywalizacji towarzyszyły zawodnikom od samego początku rozgrywek. Szybkie, dwuminutowe mecze były pokazem zwinności, siły, celności, determinacji i sprytu. Każda z drużyn miała swojego trenera, który dawał wskazówki i pomagał stworzyć strategię pokonania drużyn przeciwnych. Na trybunach zebrały się rodziny zawodników i pozostali pracownicy firm obecnych na turnieju, aby oglądać i dopingować swoje drużyny. Po wyeliminowaniu przeciwników i wygranej w finale, pierwszy Private Equity Dodgeball Tournament wygrała drużyna Deloitte, której serdecznie gratulujemy!

Następnie przed uczestnikami turnieju wystąpił nasz były stypendysta, a obecnie student dwóch kierunków (prawa i ekonomii w trybie dziennym) - Krzysiek Knopp, który opowiedział niezwykle ciekawą i wartą uwagi historię swojej determinacji i pracowitości, a naszym gościom pokazał na własnym przykładzie, jak wartościowych młodych ludzi wspiera Fundacja. Później przyszła pora na zasłużony odpoczynek. Goście mogli się posilić pysznym lunchem, porozmawiać w atmosferze słonecznego sobotniego popołudnia przy stołach ustawionych w ogrodzie specjalnie na tę okazję. Dla tych, którym emocji było nadal za mało, przygotowaliśmy konkurs przeciągania liny, który znalazł swoich amatorów zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Sobota pod znakiem Private Equity Dodgeball Tournament odniosła ogromny sukces. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ich zaangażowanie w rywalizację i sportowe nastawienie oraz zapraszamy za rok!

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

 
Weekend motywacyjny 22-24.11.2013 r.

Zgodnie z tradycją jesienią przywitaliśmy naszych nowych Stypendystów w Warszawie. Uczniowie  przyjechali w piątkowe popołudnie i rozpoczęliśmy od warsztatów integracyjnych, w których poza   Stypendystami udział wziął także Prezes Fundacji, Cezary Pietrasik. Kilka godzin rozmów, zabaw,   opowieści i dzielenia się fascynującymi historiami zaowocowało nawiązaniem przyjacielskich relacji,   a nawet doszło do „odnalezienia bratniej duszy” – jak określiła to jedna z uczestniczek spotkania,   ponieważ odkryliśmy niesamowity zbieg okoliczności. Okazało się, że dwie nasze Stypendystki  (mieszkające odpowiednio na Podkarpaciu i Podlasiu) urodziły się tego samego roku, tego samego dnia i to w dodatku w Atenach! Szczególne podziękowania należą się tutaj Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju, które użyczyło nam jedną ze swoich sal, abyśmy mogli przeprowadzić warsztaty.

Sobota rozpoczęła się edukacyjnie – uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat technik szybkiego uczenia się i zapamiętywania, które odbyły się w kancelarii CMS Cameron McKenna. Następnie prawnicy z kancelarii poczęstowali wszystkich uczniów pyszną pizzą, a po obiedzie rozpoczęła się sesja motywacyjna. Podczas spotkania prawnicy i zaproszeni przedstawiciele innych zawodów opowiedzieli o swojej drodze do sukcesu, przygodach, udzielili wielu cennych rad i pokazali naszym Stypendystom spektrum możliwości, które daje dobre wykształcenie i uparte dążenie do celu. Naładowani pozytywną energią udaliśmy się do Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich, którego przepych olśnił wszystkich uczestników wycieczki. Dzień zakończył się koncertem zespołu Raz Dwa Trzy w Och-Teatrze.

Niedzielne przedpołudnie ponownie upłynęło pod znakiem warsztatów, tym razem z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych. Uczniowie z zainteresowaniem chłonęli wiedzę, którą będą mogli wykorzystać podczas prezentacji referatów w szkole, czy matury ustnej. Po szkoleniu ruszyliśmy w kierunku Starego Miasta i przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem popijając gorącą czekoladę. Podsumowanie weekendu i niestety jego koniec nastąpiły podczas wspólnego niedzielnego obiadu w restauracji, gdzie Stypendyści nie tylko zjedli obiad, ale także podzielili się z nami swoimi wrażeniami. Ponownie poczuliśmy, że weekendy motywacyjne mają swoją nieocenioną wartość i już czekamy na kolejny!

 
Charytatywne Rock&Roll Party
zaproszenie_small.jpg
W chłodny i śnieżny wieczór 19 stycznia w centrum Warszawy zapanował klimat rock and rolla. Goście, którzy przybyli na doroczny bankiet Fundacji Efekt Motyla do Restauracji Hemisphere w hotelu Intercontinental, spędzili cudowną noc bawiąc się w rytmach z lat ’50. Wśród przebrań królowały przede wszystkim suknie w grochy, których właścicielki nie szczędziły sił na parkiecie. A było przy czym tańczyć, ponieważ wyśmienity występ zaliczył zespół Dance4ever, grając dla nas polskie i zagraniczne rock’n’rollowe przeboje, z których część włączył do swojego repertuaru specjalnie na tę okazję. Mieliśmy także przyjemność obejrzeć dwa pokazy tańca w wykonaniu Basi Zielińskiej i Marcina Olszewskiego, którzy następnie poprowadzili krótką lekcję dla gości. Chociaż kroki, które pokazywali nie były wcale proste, Panowie szybko nauczyli się, jak bez większego wysiłku podrzucić partnerkę. 

Wszystkim Gościom dziękujemy za przybycie i liczymy na Waszą obecność w przyszłym roku! 

Więcej zdjęć, można obejrzeć na naszym profilu na facebooku:

 zaproszenie_small.jpg Zobacz

wm1.jpg wm2.jpg wm3.jpg wm4.jpg

 
Weekend Motywacyjny - 09-11 listopad 2012

W ten wyjątkowo ciepły listopadowy weekend mieliśmy okazje gościć w Warszawie naszych Stypendystów. Tym razem stanęliśmy przed o wiele trudniejszym logistycznie zadaniem, gdyż po raz pierwszy Uczniowie przyjeżdżali do nas z całej Polski i należało precyzyjnie skoordynować ich miejsca i czas odbioru. Weekend rozpoczął się od warsztatów integracyjnych, ponieważ także w przeciwieństwie do lat ubiegłych, nie znali się oni nawzajem. Następnie zjedliśmy wspólną kolację w klimatycznej włoskiej restauracji, a po jedzeniu udaliśmy się na kręgle.

Sobota rozpoczęła się intensywnie od zwiedzania Stadionu Narodowego. W południe odbyła się sesja dyskusyjna z Andrzejem Dethloffem, gdzie Stypendyści stanęli przed trudnym zadaniem prezentacji swoich argumentów i poznali tajniki sztuki perswazji. Pracownicy naszego głównego sponsora, Kancelarii C’M’S Cameron McKenna oraz inne zainteresowane osoby, poświęciły swoją sobotę, aby spotkać się w siedzibie kancelarii z naszymi podopiecznymi i podzielić się z nimi wieloma cennymi doświadczeniami. Spotkanie to było niezwykle motywujące i Uczniowie po wyjściu z niego mówili, że czują się niesamowicie pozytywnie „naładowani” i patrzą teraz w przyszłość o wiele śmielej. Potem kontynuowaliśmy zajęcia integracyjne a wieczorem wszyscy udaliśmy się do kina, aby obejrzeć nowy film o Jamesie Bondzie.

Kolejny dzień rozpoczął się od niezwykle interesującego szkolenia z Robertem Czebotarem, aktorem, który pracował ze Stypendystami nad dykcją i głosem. Po zajęciach przespacerowaliśmy się do Muzeum Narodowego, które udostępniło nam bezpłatne wejście na wystawy. Przepyszny obiad zjedliśmy w restauracji Teatru Syrena dzięki uprzejmości Pani Lidii Sykulak. Stamtąd udaliśmy się do Łazienek, które były ostatnim punktem wycieczki. 

Stypendyści opuścili nas pełni nowych doświadczeń, przemyśleń i inspiracji. Mamy nadzieję, że zapamiętają ten wyjazd na długo.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałoby pomóc w finansowaniu nauki jednego z uczniów Fundacji zapraszamy do Mecenatu Edukacyjnego

wm1.jpgwm2.jpg wm3.jpg

 

 
Karnawałowy Bal Maskowy 18 luty 2012

W ostatnią sobotę karnawału Restauracja Hemisphere w Hotelu InterContinental wypełniła się po brzegi. Charytatywny Bal Maskowy organizowany przez naszą Fundację Efekt Motyla przyciągnął liczne grono Gości, którzy przyszli nie tylko się pobawić, ale także wesprzeć Fundację. Goście mogli zaopatrzyć się karnawałową maskę, by spędzić wieczór w tajemniczej atmosferze. Podczas wydarzenia nie zabrakło przeróżnych atrakcji, z których pierwszą był znakomity show barmański. Kamil Majewski zaprezentował nam flair na najwyższym poziomie. Następnie obejrzeliśmy pokaz Iluzji w wykonaniu Sławomira Kowalskiego wraz z akompaniamentem gitary na żywo. Tuż po godzinie 22:30 artystyczny taniec zaprezentował zespół Agnieszki Grzejdy, po którym odbyła się coroczna zbiórka funduszy na cele Fundacji poprzedzona krótkim wystąpieniem Prezesa Cezarego Piertasika, który opowiedział o działalności Fundacji Efekt Motyla, jej podopiecznych i ich sukcesach. Po północy parkiet rozgrzała brazylijska samba. Zespół tancerek w brazylijskich strojach karnawałowych przyciągając uwagę wszystkich Gości. Mieliśmy okazje zakosztować wspólnej nauki tańca, aż na parkiecie zrobiło się ciasno. Wieczór uświetniła także obecność zespołu muzycznego, który zagrał dla nas największe taneczne przeboje. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie, dobrą zabawę i zapraszamy za rok.

 
zaproszenie_small.jpg
wm1.jpgwm2.jpg wm3.jpg wm4.jpg wm5.jpg

 

 
Weekend Motywacyjny - 18 listopad 2011

18 listopada z Dworca PKP w Warszawie odebraliśmy siedmioro naszych podopiecznych z Pcimia, Trzebuni i Budzieszowic. Weekend Motywacyjny w Warszawie to nagroda dla adeptów naszej Fundacji za bardzo dobre wyniki w nauce. Atrakcje były podzielone między zabawę, relax i pracę: Rozpoczeliśmy w Restauracji Shushi, następnie dwie drużyny współzawodniczyły w kręle. Po sportowych emocjach następnego dnia wyruszyliśmy na zajęcia z szybkiego zapamiętywania i szybkiej nauki. Kolejnym etapem były sesja motywacyjna w CMS Cameron McKenna, gdzie uczestnicy poznawali na czym polega doradztwo prawne. Po niezapomnianej wizycie w CMS zwiedziliśmy Uniwersytet Warszawski oraz Szkołę Główną Handlową. W dalszej części dnia było zwiedzanie Starego Miasta, kolacja w Jazzowini i Kino. Ostatniego dnia w Niedzielę na prośbę dzieci poszliśmy na Mszy Św. a następnie udaliśmy się na krótką lekcję szybkiej nauki, by przed odjazdem zdążyć jeszcze zwiedzić Łazienki i Belweder. W poprzednich latach wyjazdy motywacyjne odbywały się również w Londynie i jesteśmy przekonani, że to nasze uzupełnienie programu nauczania języka angielskiego w rejonach wiejskich może przynieść szersze spojrzenie na cel podejmowania trudów nauki. Jeżeli ktoś z Państwa chciałoby pomóc w finansowaniu nauki jednego z uczniów Fundacji zapraszamy do Mecenatu Edukacyjnego

wm1.jpgwm2.jpg wm3.jpg wm4.jpg wm5.jpg

 

 
Bankiet Charytatywny "Chicago Night", Warszawa 2011

11 czerwca w Warszawie odbył się Bankiet Charytatywny w atmosferze lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku pt. "Chicago Night". Bankiet okazał się dużym sukcesem organizacyjnym jak również ze względu na darowizny pozyskane na cele statutowe Fundacji. Do organizacji Bankietu zaangażowało się wielu sympatyków Fundacji, którym nie sposób wyrazić naszą ogromną wdzęczność. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że spotkamy się w lutym 2012 na tradycyjnym już Karnawałowym Balu Maskowym. Jak wyglądał  Bankiet w niezapomnianej atmosferze zobaczmy w kilku obrazkowych wspomnieniach:

chicago1.jpgchicago2.jpgchicago3.jpgchicago4.jpg chicago5.jpg
 
 
 
 
 
 
Czytaj cao...
 
Mecenat Edukacyjny

Drogi Potencjalny Mecenasie!

Fundacja Efekt Motyla już od kilku lat prowadzi darmowe zajęcia z języka angielskiego w wiejskich szkołach, przyznaje stypendia i organizuje motywacyjne wyjazdy dla swoich Stypendystów.

Wykorzystujemy znaną od wieków instytucję mecenatu do wsparcia naszych podopiecznych. W tym celu stworzyliśmy program, w którym indywidualni darczyńcy przybierają rolę Mecenasa i swoimi środkami pomagają finansować edukację ambitnej młodzieży z nieuprzywilejowanych regionów kraju.

 • Mecenat Srebrny 40 PLN - miesięczna kwota przelewu wpłacana przez 12 miesięcy zapewnia finansowanie nauki języka angielskiego dla jednego ucznia przez cały rok szkolny. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, minimum 3 godziny lekcyjne w tygodniu, w grupach 6-12 osobowych.
 • Mecenat Złoty 125 PLN - kwota ta wpłacana przez 12 miesięcy zapewnia jeden semestr wypłat stypendium dla jednego wybitnie uzdolnionego i pracowitego ucznia lub uczennicy. Stypendium jest wypłacane w wysokości 300 PLN miesięcznie przez 10 miesięcy w roku.
 • Mecenat Platynowy 250 PLN - miesięczna kwota przelewu w wysokości 250PLN, zapewnia pełen rok wypłat stypendium dla jednego ucznia sposóród naszych Stypendystów.

W roku szkolnym 2012/2013 Fundacja przyznała stypendia 11 osobom - ambitnym i uzdolnionym uczniom, którzy jednocześnie znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowo-rodzinnej, a pomimo tego starają się swoją ciężką pracą wkładaną w naukę zasłużyć na lepszą przyszłość. Być może dzięki Tobie, będziemy mogli zwiększyć liczbę osób, którym pomożemy.

Jeśli jesteś zainteresowany wstąpieniem do kręgu naszych Mecenasów, wystarczy wysłać e-mail na adres: papilionis@papilionis.org ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz tytulem wiadomosci „Mecenas", a następnie ustanowić stały przelew na konto Fundacji o wybranej kwocie.

Dane do przelewu:

Numer konta: 90 2490 0005 0000 4530 4155 6366,
Alior Bank, SWIFT CODE: ALBPPLPW

Czytaj cao...
 
Fundacja Effectus Papilionis

Grupa młodych Polaków założyła fundację Effectus Papilionis (Efekt Motyla),
której celem jest wyrównywanie szans dzieci wiejskich w Polsce.

Cel fundacji jest realizowany przez sponsorowanie nauki języka angielskiego
dzieciom z biednych regionów Polski. Fundacja ma oryginalny pomysł na finansowanie działalności,
aktywną grupę założycieli i sympatyków.