top
     
 
Strona Główna
Mecenat Edukacyjny
Aktualności
Darowizny
Fundacja
Gdzie uczymy
Rada Honorowa
Zarząd fundacji
Media o nas
Partnerzy
Stypendia
Kontakt
RaportStrona Główna arrow Aktualności arrow Bankiet Londyn 2007
Bankiet Londyn 2007 PDF Drukuj E-mail
Dnia 22 czerwca 2007 został zorganizowany doroczny bankiet charytatywny w Ambasadzie RP w Londynie.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie Fundacji Effectus Papilionis i wzięli udział w naszym bankiecie charytatywnym. Celem bankietu było zebranie funduszy na wysłanie kolejnych nauczycieli języka angielskiego na wieś, do najbardziej potrzebujących regionów Polski. Bankiet stanowił już trzecia tego typu imprezę od czasu rozpoczęcia naszej działalności. Nasze wcześniejsze imprezy charytatywne w Londynie i w Warszawie pozwoliły nam zgromadzić do tej pory ponad 400 uczestników!

Bankiet odbył się w Ambasadzie RP w Londynie. Od samego początku imprezy nasi Goście mogli skosztować polskiej kuchni oraz skorzystać z otwartego baru. Następnie odbył się pokaz mody, koncert fortepianowy oraz aukcja charytatywna. Wśród naszych Gości znaleźli się znakomici reprezentanci świata kultury i polityki m.in. ostatni Prezydent Polski na emigracji – Ryszard Kaczorowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki – Michał Krupiński, były Premier Polski, obecnie dyrektor w EBRD Kazimierz Marcinkiewicz, były premier Polski, obecnie Prezes Pekao S.A. – Jan Krzysztof Bielecki, znany grafik gazet the Guardian i Rzeczpospolita – Andrzej Krauze oraz Lord i Lady Balhaven and Stenton.

Tak jak i w zeszłym roku oczekiwaliśmy obecności woluntariuszy naszej Fundacji, znaczącej liczby Polskich profesjonalistów pracujących w Wielkiej Brytanii, jak i czlonków Polish City Club oraz innych organizacji działających na terenie Polski oraz Wielkiej Brytanii- nie zawiedliśmy się!

Program wieczoru był następujący:

18:30 rozpoczęcie bankietu, napoje i poczęstunek z restauracji Baltic
19.30 uroczyste powitanie Gości
19:40 pokaz mody przygotowany przez Siostry Kruszyńskie, znane Polskie projektantki mody mieszkające w Londynie
20.30 koncert fortepianowy Marcina Maseckiego
22.00 aukcja charytatywna
23.00 zakończenie wieczoru

Adres: Ambasada RP w Londynie,

27 Portland Place, London W1B 1JH

Wymagany strój: black tie
Minimalna oplata: 50£

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy, przybyłym na bankiet,Gościom, za okazane zainteresowanie działalnością Fundacji Effectus Papilionis oraz za wszelkie wsparcie.

Bawiliśmy się wspaniale, równocześnie przyczyniając się do rozwoju dzieci z polskich terenów wiejskich.

Członkowie Fundacji Efekt Motyla

 
wstecz   dalej »