top
     
 
Strona Główna
Mecenat Edukacyjny
Aktualności
Darowizny
Fundacja
Gdzie uczymy
Rada Honorowa
Zarząd fundacji
Media o nas
Partnerzy
Stypendia
Kontakt
RaportStrona Główna arrow Fundacja arrow Model działania fundacji
Model działania fundacji PDF Drukuj E-mail

Schemat modelu działania fundacji:

 

Aby dać polskim dzieciom ze wsi szansę wyjścia z prowinconalnego kręgu, a w zamian umożliwić rozwój osobisty i zawodowy, powołaliśmy fundację, której celem jest wspieranie nauki języka angielskiego. Oto krótki opis modelu działania Fundacji:

  • Regiony i ich młodzież, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia wyszukiwane są przy współpracy z Kuratorium Oświaty i koordynatorem Funduszy Pomocowych Unii Europejskiej w Powiecie Giżyckim - Panem Danielem Żuchowskim;
  • Grupa docelowa to uczniowie Gimnazjów i Liceówz Polskiej  wsi;
  • Zajęcia dla dzieci wiejskich prowadzone są przez nauczycieli rekrutowanych i opłaconych przez fundację;
  • Fundacja będzie zawierała umowy ze szkołami na wsi, na mocy których koszt zatrudnienia Anglisty będzie pokryty przez Fundację; szkoła zaś zakupi podręczniki i inne pomoce naukowe;
  • Nauczyciele będą rekrutowani spośród zmotywowanych i pełnych entuzjazmu wykwalifikowanych specjalistów (najchętniej absolwentów Anglistyki), którzy pragną zmieniać rzeczywistość
  • Ocenia się, że jeden nauczyciel będzie w stanie miesięcznie nauczać 50-70 dzieci, przy zachowaniu wysokiego poziomu kształcenia (4h tygodniowo w grupach po 10-14 osób).

 

 

Komplementarnym elementem kształcenia zapewniającym dodatkową motywację do nauki języka byłaby możliwość spędzenia nieodpłatnie dwutygodniowych wakacji językowych na Mazurach, podczas których dzieci byłyby nauczane przez wolontariuszy z Wielkiej Brytanii. Kwalifikacja do wyjazdu odbywać się będzie na podstawie wyników języka angielskiego w ciągu roku i będzie nagrodą dla najpilniejszych uczniów.

Dla wybranych talentów przewidujemy możliwość jednotygodniowego wyjazdu do Londynu na wakacje i sprawdzenie umiejętności językowych w praktyce. Zakwaterowaniem i opłaceniem niezbędnych kosztów zajęliby się wolontariusze Fundacji.

Ostatnim elementem motywacyjnym (skierowanym do starszych klas gimnazjum) byłyby spotkania i rozmowy z Wolontariuszami Fundacji, opowiadającymi o swoich losach i możliwościach, jakie daje znajomość języków.

Każdy z Podopiecznych Fundacji może ubiegać się o stypendium naukowe. (Formularz w zakładce "STYPENDIA" w menu głównym).