top
     
 
Strona Główna
Mecenat Edukacyjny
Aktualności
Darowizny
Fundacja
Gdzie uczymy
Rada Honorowa
Zarząd fundacji
Media o nas
Partnerzy
Stypendia
Kontakt
RaportStrona Główna arrow Aktualności
Aktualności
Weekend Motywacyjny - 09-11 listopad 2012 PDF Drukuj E-mail

W ten wyjątkowo ciepły listopadowy weekend mieliśmy okazje gościć w Warszawie naszych Stypendystów. Tym razem stanęliśmy przed o wiele trudniejszym logistycznie zadaniem, gdyż po raz pierwszy Uczniowie przyjeżdżali do nas z całej Polski i należało precyzyjnie skoordynować ich miejsca i czas odbioru. Weekend rozpoczął się od warsztatów integracyjnych, ponieważ także w przeciwieństwie do lat ubiegłych, nie znali się oni nawzajem. Następnie zjedliśmy wspólną kolację w klimatycznej włoskiej restauracji, a po jedzeniu udaliśmy się na kręgle.

Sobota rozpoczęła się intensywnie od zwiedzania Stadionu Narodowego. W południe odbyła się sesja dyskusyjna z Andrzejem Dethloffem, gdzie Stypendyści stanęli przed trudnym zadaniem prezentacji swoich argumentów i poznali tajniki sztuki perswazji. Pracownicy naszego głównego sponsora, Kancelarii C’M’S Cameron McKenna oraz inne zainteresowane osoby, poświęciły swoją sobotę, aby spotkać się w siedzibie kancelarii z naszymi podopiecznymi i podzielić się z nimi wieloma cennymi doświadczeniami. Spotkanie to było niezwykle motywujące i Uczniowie po wyjściu z niego mówili, że czują się niesamowicie pozytywnie „naładowani” i patrzą teraz w przyszłość o wiele śmielej. Potem kontynuowaliśmy zajęcia integracyjne a wieczorem wszyscy udaliśmy się do kina, aby obejrzeć nowy film o Jamesie Bondzie.

Kolejny dzień rozpoczął się od niezwykle interesującego szkolenia z Robertem Czebotarem, aktorem, który pracował ze Stypendystami nad dykcją i głosem. Po zajęciach przespacerowaliśmy się do Muzeum Narodowego, które udostępniło nam bezpłatne wejście na wystawy. Przepyszny obiad zjedliśmy w restauracji Teatru Syrena dzięki uprzejmości Pani Lidii Sykulak. Stamtąd udaliśmy się do Łazienek, które były ostatnim punktem wycieczki. 

Stypendyści opuścili nas pełni nowych doświadczeń, przemyśleń i inspiracji. Mamy nadzieję, że zapamiętają ten wyjazd na długo.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałoby pomóc w finansowaniu nauki jednego z uczniów Fundacji zapraszamy do Mecenatu Edukacyjnego

wm1.jpgwm2.jpg wm3.jpg

 

 
Weekend Motywacyjny - 18 listopad 2011 PDF Drukuj E-mail

18 listopada z Dworca PKP w Warszawie odebraliśmy siedmioro naszych podopiecznych z Pcimia, Trzebuni i Budzieszowic. Weekend Motywacyjny w Warszawie to nagroda dla adeptów naszej Fundacji za bardzo dobre wyniki w nauce. Atrakcje były podzielone między zabawę, relax i pracę: Rozpoczeliśmy w Restauracji Shushi, następnie dwie drużyny współzawodniczyły w kręle. Po sportowych emocjach następnego dnia wyruszyliśmy na zajęcia z szybkiego zapamiętywania i szybkiej nauki. Kolejnym etapem były sesja motywacyjna w CMS Cameron McKenna, gdzie uczestnicy poznawali na czym polega doradztwo prawne. Po niezapomnianej wizycie w CMS zwiedziliśmy Uniwersytet Warszawski oraz Szkołę Główną Handlową. W dalszej części dnia było zwiedzanie Starego Miasta, kolacja w Jazzowini i Kino. Ostatniego dnia w Niedzielę na prośbę dzieci poszliśmy na Mszy Św. a następnie udaliśmy się na krótką lekcję szybkiej nauki, by przed odjazdem zdążyć jeszcze zwiedzić Łazienki i Belweder. W poprzednich latach wyjazdy motywacyjne odbywały się również w Londynie i jesteśmy przekonani, że to nasze uzupełnienie programu nauczania języka angielskiego w rejonach wiejskich może przynieść szersze spojrzenie na cel podejmowania trudów nauki. Jeżeli ktoś z Państwa chciałoby pomóc w finansowaniu nauki jednego z uczniów Fundacji zapraszamy do Mecenatu Edukacyjnego

wm1.jpgwm2.jpg wm3.jpg wm4.jpg wm5.jpg

 

 
...spowodować Efekt Motyla biegnąc w maratonie? PDF Drukuj E-mail

Prawnicy z kancelarii CMS wpadli na nowatorski sposób wsparcia Fundacji Efekt Motyla - Magdalena Bystrek, Karolina Donowska, Dorota Kardasz, Marcin Zimny, Michał Lisawa, Jakub Rachwol, Marcin Sroga oraz Hubert Tański w niedzielę, 17 kwietnia reprezentowali kancelarię CMS w Maratonie Wiedeńskim (Vienna City Marathon - VCM).

Celem było nie tylko zmierzenie sie z legendarnym dystansem 42 195m, ale również zbiórka funduszy na rzecz fundacji Effectus Papilionis. Za pośrednictwem serwisu Do!More oraz poprzez oficjalną zbiórkę w biurze Kancelarii udało się zebrać prawie 6’000 pln. 2 maja w siedzibie Firmy odbyła się krótka uroczystość, podczas której Prezesowi Fundacji Cezaremu Pietrasikowi przekazane zostały fundusze. Uczestnicy Maratonu VCM otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy bardzo w imieniu naszych Podopiecznych i zachęcamy wszystkich do angażowania się podobne inicjatywy.

 
Bankiet Charytatywny "Chicago Night", Warszawa 2011 PDF Drukuj E-mail

11 czerwca w Warszawie odbył się Bankiet Charytatywny w atmosferze lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku pt. "Chicago Night". Bankiet okazał się dużym sukcesem organizacyjnym jak również ze względu na darowizny pozyskane na cele statutowe Fundacji. Do organizacji Bankietu zaangażowało się wielu sympatyków Fundacji, którym nie sposób wyrazić naszą ogromną wdzęczność. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że spotkamy się w lutym 2012 na tradycyjnym już Karnawałowym Balu Maskowym. Jak wyglądał  Bankiet w niezapomnianej atmosferze zobaczmy w kilku obrazkowych wspomnieniach:

chicago1.jpgchicago2.jpgchicago3.jpgchicago4.jpg chicago5.jpg
 
 
 
 
 
 
Czytaj całość...
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 PDF Drukuj E-mail

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 oznaczało wiele wyzwań dla fundacji Effectus Papilionis.

Już po raz trzeci postanowiliśmy kontynuować prowadzenie zajęć w gminie Pcim oraz w Budziszewicach, gdzie zainteresowanie dodatkowymi zajęciami z języka angielskiego jest bardzo duże. Niestety, nie wspieramy już uczniów z Kozłowa oraz regionu Mazurskiego, ponieważ chętnych do uczestniczenia w kursach z języka obcego było niewielu w tym rejonie.

Kolejny raz zdecydowaliśmy się  na współpracę z największą niesieciową szkołą językową z Krakowa - Lingualand. Z lekcji języka obcego, udzielanych przez wykwalifikowanych lektorów Lingualand, korzysta w sumie 60 uczniów podzielonych na 5 grup.  W Pcimiu stworzyliśmy 2 klasy języka angielskiego, zaś w Trzebuni - 3. Nadal współpracujemy również z lektorem Jarosławem Nowakiem, który prowadzi 3 dwunastoosobowe grupy uczniów w Budziszewicach.

Szczególnie cieszy nas fakt, że większość dzieci kontynuuje kursy rozpoczęte w poprzednich latach. W nauce pomagają im podręczniki przekazane przez naszą fundację.

Równocześnie, tradycyjnie już, przyznaliśmy stypendia podopiecznym, którzy mogli pochwalić się wybitnymi osiągnięciami w nauce. Sześcioro najlepszych uczniów, wyłonionych w procesie stypendialnym, otrzymało nagrodę finansową w kwocie 300 zł miesięcznie na cały rok szkolny 2010/2011.

Wśród naszych tegorocznych stypendystów znaleźli się: Ania Bzowska, Ewa Olszowska, Bożena Pindel, Tomek Godawa, Wojtek Godawa oraz Stefan Fedeczko.  Wyróżnieni uczniowie zostali zaproszeni na wyjazd edukacyjno-motywacyjny do Warszawy. Dodatkowo nagrodziliśmy Patryka Smolika z Pcimia, który również miał szansę uczestniczyć w warsztatach.

Młodzież gościła w stolicy od 5.11 (piątek)  do 7.11 (niedziela). W tym czasie uczestniczyła w  kursie szybkiego uczenia się i zapamiętywania oraz w sesji motywacyjnej w kancelarii Cammeron McKenna w Warsaw Financial Center. W czasie wolnym stypendyści zwiedzili Warszawę, spotkali się z członkami fundacji oraz udali się do kina.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 10 - 18 z 21